Jaká je výše úroků u Home Creditu?

Jednou z nejdůležitějších informací, kterou byste si měli před samotným sjednáním půjčky zjistit, je výše úroků. Ta totiž může znamenat tenkou linii mezi tím, kdy je ještě půjčka výhodná a kdy už nikoli. Taktéž výše úrokové sazby rozhoduje o tom, zda byste měli zavítat nejdříve do banky, nebo rovnou k nějakému nebankovnímu subjektu. V tomto článku si rozebereme zástupce právě nebankovních institucí, a to konkrétně Home Credit.

Přeplatíte i 33 916 Kč

Půjčíte-li si od Home Creditu částku 50 000 korun, máte na výběr hned několik možností splácení. Buď si v prvé řadě vyberete výši měsíční splátky, která se může pohybovat od 999 Kč až po 2 508 Kč, nebo dobu splatnosti od 24 po 84 měsíců. Samozřejmě, že každý logicky uvažující člověk sáhne nejdříve po nejvýhodnější variantě, a to po splácení pouhých 999 korun měsíčně. Ovšem nenechte se mýlit. Když si totiž vypočítáte, že budete tuto částku splácet po dobu 84 měsíců, vyjde vám najevo, že 50 000 korun budete mít splacených už po 50 měsících, tedy po čtyřech letech, a zbylých 34 měsíců budete pouze přeplácet, až na neuvěřitelnou částku 83 916 Kč. Ve výsledku tedy přeplatíte 33 916 Kč.

Přečtěte si:  Půjčky Rokycany

Jak nepřeplatit tolik?

Abyste tedy nepřeplatili takovou horentní sumu, měli byste si vybrat co nejnižší možnou dobu splácení, nebo co nejvyšší možné měsíční splátky. V našem případě se jedná o částku 2 508 Kč po dobu 24 měsíců. Sice i zde přeplatíte, ale pouhých 10 192 Kč, což je rozhodně oproti předchozí částce výhodnější.

Jak se mění úroková sazba?

Pokud byste se řídili pouze úrokovou sazbou, udělali byste nejspíš stejnou chybu jako na začátku, a to, že byste si vybrali nejnižší možnou měsíční splátku. U té se totiž úroková sazba pohybuje pouze okolo 16,29 %. Kdežto u částky 2 508 Kč počítejte s ročními úroky okolo 19 %. Nestačí se tedy řídit pouze podle úroků nebo výše měsíční splátky, ale hlavně podle přeplacené částky.