Půjčky do 50000 Kč mohou být i výhodné

Že vám zní tento nadpis poněkud nelogicky? K takovému smýšlení možná máte své důvody, které vám na následujících řádcích rádi vyvrátíme. Zodpovědné půjčování není každému vlastní, nicméně pokud si osvojíte alespoň jeho základní zásady, můžete se vyhnout celé řadě komplikací a nepříznivých následků. Přinášíme vám pár praktických tipů a rad na to, jak vybrat opravdu výhodnou půjčku do 50000 Kč.

1. Bankovní vs. nebankovní

Většina z nás jako první zamíří do banky. Tam na vás ale čeká celá spousta podmínek, které je nutno splnit. Bankovní úřední bude ověřovat výši vašeho příjmu, to, zda máte stálé zaměstnání a v neposlední řadě také to, zda nejste vedeni v registru dlužníků. Krom tohoto musíte splňovat také základní podmínky hovořící o plnoletosti žadatele a českém občanství. Pokud vám banka žádost zamítne, s největší pravděpodobností zamíříte k nebankovní instituci. Ale i nebankovní půjčka může být výhodná, když víte, jak na to!

Přečtěte si:  Desatero správného půjčování

2. Nevybírejte pouze dle výše úroků

Úroky jsou jednou, nikoli jedinou položkou, kterou budete muset v souvislosti s vypůjčeným peněžním obnosem uhradit. Kromě úroků se dívejte také na výši RPSN a případných poplatků. Setkat se můžete s poplatky za zprostředkování, vedení nebo schválení půjčky. Pokud po vás požaduje společnost jakoukoli zástavu předem, utíkejte, seč vám síly stačí.

3. Nezapomínejte na termíny

Házíte upomínky do koše a na termíny splátek příliš nehledíte? Pak se zřejmě nebudete divit ani tomu, když se u vašich dveří objeví soudní exekutor s oprávněním zabavit vám podstatnou část vašeho majetku. Nespoléhejte na to, že splátka půjčky probíhá vždy v měsíčních intervalech. Mnohé společnosti požadují splátky po týdnech, či deseti dnech.