Kam pro 50 000 Kč?

Potřebujete půjčit 50 000 Kč na rekonstrukci koupelny nebo jinou nezbytnost? Váháte, zda požádat o pomoc rodinu, přátelé, banku či nebankovní instituci? Rozhodnete-li se pro banku, měli byste vědět, že podmínky, za kterých peníze půjčuje, jsou poměrně přísné a jejich splnění rozhodně není samozřejmostí.

Dostatečný příjem

Bankovní úředník zkoumá kromě jiných nezbytností také to, zda máte dostatečný a pravidelný příjem. Ten by se měl pohybovat někde okolo průměrného platu ČR. Banka vaši žádost zamítne, pokud neshledá, že jste schopni svým závazkům dostát, nebo v případě, že máte zavřenou smlouvu na dobu určitou. Ani pokud se aktuálně nacházíte ve zkušební době, u banky příliš nepochodíte.

Registry dlužníků

Měli jste někdy se splácením půjčky problém? Pak se tento problém zaručeně projeví ve formě zápisu v některém z registru dlužníků. Tam se můžete dostat poměrně snadno. Stačí jedna opožděná splátka, špatně zadaný příkaz v bance, nebo přečerpaný kontokorent a vaše naděje na poskytnutí půjčky se rozplyne jako pára nad hrncem.

Přečtěte si:  Proč vám v bance nepůjčí: 3 důvody

Základní podmínky žadatele

Většina bank půjčí osobám, které dovršily 18 let věk, a jejich trvalé bydliště se nachází na území České republiky. Procento neschválených žádostí o bankovní půjčku však rok od roku stoupá. Spoustě osob tak nezbyde nic jiného, než požádat o pomoc nebankovní instituci.