Jak si vybrat nejlepší půjčku na 50 000 Kč?

Hledání té správné půjčky není žádná legrace, zvláště pokud se o jedná o vyšší částky. Úvěry v hodnotě kolem 50 000 Kč už nepatří k těm malým a získat je rozhodně nemůže každý. V každém případě i v této výši si zájemci mohou vybrat z poměrně široké nabídky bankovních i nebankovních společností, kromě běžných úvěrů jsou navíc dostupné i jiné alternativy, jako např. půjčky se zástavou nemovitosti nebo P2P půjčky. Jak si vybrat ten nejvýhodnější úvěr, pokud potřebujete půjčit 50 000 Kč?

Bankovní nebo nebankovní úvěr?

Zásadní otázkou je, zda splňujete podmínky, abyste si mohli vzít úvěr od banky, nebo pro vás přicházejí v úvahu pouze nebankovní půjčky. Abyste mohli dostat půjčku v bance, musíte mít trvalý a doložitelný příjem, nesmíte mít žádné záznamy v registrech dlužníků a nesmí být na vás vedeno žádné exekuční ani insolvenční řízení.

Ani to ještě neznamená automatiky jistotu, že úvěr dostanete – svou roli hraje i výše příjmu, případně další okolnosti. U nebankovních půjček jsou podmínky trochu mírnější, každopádně u půjček ve výši 50 000 Kč už jsou pravidla přísnější, než malých SMS půjček – pokud nedoložíte, že půjčku budete schopni splácet, takto vysoký úvěr vám nedá ani nebankovní poskytovatel.

Srovnávač půjček vám pomůže s výběrem a ušetří čas i peníze

Nejlepším způsobem, jak si vybrat vhodnou půjčku, je použít některý z internetových portálů, zaměřených na srovnání půjček. Jedná se o weby, jako jsou např. PůjčkyHned.cz, CoolPůjčky.cz nebo ParádníPůjčky.cz, kde pouze zadáte sumu, kterou chcete půjčit a ihned se vám zobrazí srovnání půjček do 50 000 Kč v přehledném seznamu.

Srovnávací portály se obvykle věnují jak nebankovním, tak i bankovním úvěrům, můžete si tak snadno porovnat oba druhy půjček na jednom místě. Velkou výhodou je i to, že jsou v nich obsaženy pouze ověřené společnosti, kde vám nehrozí žádné riziko podvodu.

Přečtěte si:  Půjčky do 50000 Kč mohou být i výhodné

Tipy na prověřené a bezpečné půjčky do 50 000 Kč

Tesco půjčka – nebankovní úvěr na 12 až 84 měsíců, bez poplatků za vyřízení a s odměnami pro ty, kteří mají věrnostní kartu ClubCard. Peníze lze vyplatit nejen převodem na účet, ale i v hotovosti na vybraných pobočkách pošty.

Provident Financial – známá nebankovní půjčka, splácení si můžete rozložit buď na 12 nebo na 24 měsíců. U Providentu si navíc lze vybrat mezi hotovostní a bezhotovostní variantou, přičemž výrazně levněji vyjde půjčka bezhotovostní.

Home Credit nebankovní úvěrová společnost, která je známá i jako poskytovatel splátkového prodeje. Půjčku si můžete vzít na rok až sedm let, výši splátky si navíc můžete v průběhu splácení snížit na polovinu – celková částka se tím nenavýší, pouze se prodlouží doba splácení

Air Bank půjčka – jedna z nejvýhodnějších bankovních půjček nabízí nízké úroky, odměny za včasné splácení a pohodlné vyřízení online, telefonicky nebo na některé z poboček banky. Výhodou je i rychlost – peníze jsou obvykle připsány na účet už do jedné hodiny od dokončení žádosti.

Úvěr si můžete sjednat i z domu

Pro půjčku do 50 000 Kč nemusíte jezdit do banky, ani do kanceláře nebankovní firmy – sjednat si ji můžete z pohodlí vašeho domova. Půjčky online už se staly naprostým standardem a poskytují je jak velké banky, tak i menší nebankovní společnosti. Při sjednávání úvěru po internetu si ale dávejte pozor na podvodné nabídky – často takové inzeráty mohou působit na první dojem důvěryhodně, ale mnohdy se ukáže, že jde pouze o trik, jak připravit důvěřivé lidi o peníze.