Jaká může mít půjčka 10000 Kč rizika?

Segment mikropůjček určitě není třeba nijak výrazně představovat, a to samozřejmě z toho důvodu, že je poměrně oblíbený u těch lidí, kteří řeší krátkodobé finanční komplikace. A v tomto řešení jim pomáhá třeba oblíbená půjčka 10000 Kč. Na jednu stranu zajímavý produkt, který nabídne poměrně vysoké částky s minimálními požadavky, ale na druhou stranu produkt, který může mít i svá rizika. Pojďme se na ně podívat, jelikož jsou i těmi hlavními důvody, proč nelze v některých případech tento produkt stoprocentně doporučit.

Klasická půjčka 10000 Kč má vysoké úroky

Ačkoliv existují možnosti, kdy můžeme získat první půjčku zcela zdarma, jsou to stále jenom promo-akce, a tak klasický úvěr je úrokem zatížen. A ten často není nijak malý, jelikož v mnoha případech může dosahovat třeba i třiceti procent za jeden kalendářní měsíc. Navíc není úrok aplikován pouze jednorázově, ale je aplikován i b případě, kdy si termín splatnosti budete chtít prodloužit. Pokud to tedy uděláte dvakrát, rázem jste v situaci, kdy jste jenom na úrocích zaplatili téměř tolik, kolik jste si půjčili. Nehledě na případná rizika spojená s tím, pokud nezvládáte peníze vrátit.

Třeba poskytovatel Zaplo uvádí: „Všechny naše procesy vymáhání jsou v plném souladu s požadavky příslušných právních předpisů. Pokud se nám nepodaří Vás zastihnout a pohledávku pokrýt, požádáme o spolupráci jednu z inkasních agentur.“ A s tímto je samozřejmě spojeno to, že vzniknou další náklady.

Pozor na zdlouhavé schvalování

V ideálních případech je daná půjčka vyřízena opravdu rychle, mnohdy skutečně za několik minut. Ani to ale nemusí být nutně pravidlem, jelikož jsou i situace, kdy vyřízení může trvat podstatně déle. Například u těch poskytovatelů, kteří vyžadují zaslání registračního poplatku. Ten je sice jenom symbolický ve výši jedné koruny, ale jde hlavně o výrazné zdržení spojené s časem. Zvláště, pokud nastane víkend, může celá platba proběhnout až za několik dní.

Přečtěte si:  Půjčka Provident - rychlá bezhotovostní půjčka

Stejně tak může zdržet třeba i nutnost různého skenování a zasílání našich dokladů totožnosti, nebo třeba podepisování a zasílání smluv. Ačkoliv primárně by toto půjčka 10000 Kč neměla vyžadovat, jelikož původní myšlenka byla jiná, jsou někteří poskytovatelé zcela jiného názoru. Bohužel.

Jak je to s podmínkami získání?

Ani ty nemusí být nutně jednoznačné a tak je dobré raději vybírat takové společnosti, které mají ve všem jasno a své podmínky mají na webu jasně uvedeny. Mezi základní patří třeba plnoletost, stejně jako třeba vlastnictví bankovního účtu, nebo trvalé bydliště na území ČR, popřípadě tuzemské státní občanství. Jsou ale i poskytovatelé, kteří mají podmínky buď neurčité, nebo složité. V takovém případě vám nemusí být půjčka 10000 Kč ani poskytnuta. Nejčastěji takoví poskytovatelé vyžadují:

  • Pozitivní finanční historii
  • Doložitelný pravidelný příjem
  • Nulové dluhy a závazky