3 výhody nebankovních půjček

Zvažujete půjčku? Pak máte dvě možnosti – buďto zamíříte pro finanční výpomoc do banky nebo zvolíte nebankovní instituci. V případě prvního zmíněného se připravte na poměrně zdlouhavý a nepříliš příjemný výslech, v rámci kterého se bude bankovní úředník zajímat o vaši bonitu, výši příjmů, ale i finanční minulost a to, zda se vaše jméno nenachází v registru dlužníků. Pokud nesplníte – byť i jedinou podmínku, kterou má banka nastavenou, vaše žádost o půjčku bude s okamžitou platností a bez pardonu smetena ze stolu. Pak vám nezbyde nic jiného, než si půjčit u rodiny, známých nebo nebankovní instituce. Poslední zmíněná možnost je opředena řadou mýtů a pověr, které se budeme snažit na následujících řádcích vyvrátit. Naopak vám odhalíme 3 zásadní výhody nebankovních půjček, které by vás mohly zajímat.

Výhoda č. 1 – půjčí takřka všem

Pokud byla zamítnuta vaše žádost o finanční výpomoc v bance, pak neházejte „flintu do žita“ a zkuste své štěstí u nebankovní společnosti. Řada nebankovních poskytovatelů půjček totiž často ani nenahlíží do registru dlužníků a půjčí vám i tehdy, pokud nepracujete na hlavní pracovní poměr nebo dokonce patříte mezi uchazeče o zaměstnání. V tomto případě se však připravte na to, že budete potřebovat spolu ručitele nebo zástavu ve formě nemovitosti.

Přečtěte si:  Půjčky u nebankovních institucí

Výhoda č. 2 – snadné sjednání z pohodlí domova

Drtivá většina nebankovních společností umožňuje odeslat žádost o půjčku prostřednictvím online formuláře uveřejněného na svých stránkách. Z tohoto důvodu nemusíte nikam chodit, nic složitě zařizovat, telefonovat ani si domlouvat osobní schůzky. Vyplnění formuláře provedete pěkně z pohodlí svého domova během několika mála minut.

Výhoda č. 3 – osobitý přístup

Není výjimkou, že bankovní společnosti hází své klienty „do jednoho pytle“. U nebankovních poskytovatelů půjček je přístup značně odlišný (alespoň u těch solidních). Zpravidla věnují každému svému zákazníkovi maximální pozornost a přistupují k němu s osobitým přístupem.