Jaké jsou úroky u půjčky od Air Bank?

Půjčíte-li si částku 50 000 korun od Air Bank, budete splácet prakticky nejméně kolik můžete na celém českém bankovním trhu. Půjčky Air Bank jsou totiž dlouhodobě jedny z nejvýhodnějších a ani takoví velikáni a stálice, jakými jsou ČSOB, Česká spořitelna nebo GE Money Bank jí nemohou konkurovat.

Od slibů k praxi…

Nyní již však přejdeme od slibů k praxi. Nejlépe se vše vysvětluje na příkladech, a proto jsme si pro vás připravili hned tři. Bude se jednat o půjčku 50 000 korun sjednanou na půl roku, na čtyři roky a na osm let. Na nich si ukážeme, kolik budete měsíčně splácet a kolik nakonec celkově přeplatíte.

Kolik budete měsíčně splácet, když si půjčíte na půl roku?

Vždy je půjčka s nejkratší možnou dobou splatnosti nejvýhodnější. Takto to platí i u Air Bank, kdy za půl roční půjčku 50 000 korun budete každý měsíc platit 8 611 korun a nakonec zaplatíte o pouhý jeden tisíc a 662 korun navíc. Budete-li navíc splácet vždy řádně a včas, získáte slevu 571 a tak přeplatíte pouze něco málo přes tisíc korun.

Přečtěte si:  Kam pro 50 000 Kč?

Kolik budete měsíčně splácet, když si půjčíte na čtyři roky?

O trochu méně výhodná je půjčka sjednaná na osmačtyřicet měsíců, tedy čtyři roky. V takovém případě budou sice měsíční splátky výrazně nižší, tedy 1 375 korun, ovšem připlatíte si o celých 15 988 korun navíc. To už je poměrně vysoká částka, za kterou si můžete koupit například zbrusu novou pračku, ledničku, nebo krásnou letní dovolenou. Avšak i zde získáte za řádné splácení bonus v podobě slevy celých 6 785 korun.

Kolik budete měsíčně splácet, když si půjčíte na osm let?

Jako poslední zde máme k porovnání možnost splácení po dobu celých osmi let, tedy 96 měsíců. V takovém případě budete měsíčně splácet naprosto nejnižší částku, která bude činit pouze směšných 886 korun, ovšem to přeplacení… To už se snad ani člověku nechce věřit, kolik si připlatíte. Celých 34 942 korun! I když opět získáte slevu za včasné a řádné splácení, pořád Air Bank vrátíte navíc 16 935 korun.