Kolik zaplatíte za půjčku 50 000 Kč u Air Bank?

Chcete si půjčit 50 000 Kč? Bojíte se ale, že budete úvěr horentně přeplácet? A na jakou dobu byste si měli tuto půjčku sjednat? Otázky jsou to, co padá na mysl v souvislosti s půjčkami nejčastěji. Každý chce znát spoustu odpovědí, než si půjčí a zadluží se tak klidně i na několik let dopředu. My vám právě v tomto článku přinášíme několik odpovědí, které vám mohou usnadnit rozmýšlení.

U Air Bank si můžete půjčit až na 96 měsíců

Pro půjčku 50 000 Kč můžete oslovit spoustu bankovních i nebankovních subjektů. Pro náš článek nám poslouží Air Bank, která má na našem trhu již spoustu příznivců a fanoušků. Právě Air Bank poskytuje částky od 5 000 Kč až po 600 000 Kč, takže si u ní vybere skutečně každý. My však zůstaneme u částky 50 000 Kč, kterou si můžete u Air Bank půjčit na 6 měsíců až 96 měsíců.

Jakou dobu splácení si vybrat?

Rozpětí 90 měsíců tak dává skutečně velice široké pole působnosti, jakou dobu splácení si vlastně vyberete. Chcete-li na půjčce co nejvíce ušetřit, a tedy přeplatit co nejméně, měli byste si vybrat co nejkratší dobu splácení, která v našem případě činí půl rok. Jenže s krátkou dobou splatnosti se váží i vysoké měsíční splátky. Ty v tomto případě činí 8 636 Kč, což je částka, která je pro mnohé Čechy naprosto nepřijatelná.

Přečtěte si:  Desatero správného půjčování

Vysoké měsíční splátky snížíte prodloužením doby splatnosti

Je-li i pro vás tato částka neúměrná a neúnosná, můžete si ji snížit prodloužením doby splatnosti. Kupříkladu už při dvouroční době splatnosti budete za půjčku 50 000 Kč splácet pouhých 2 405 Kč měsíčně. Jenže nikdy nezapomínejte na to, že s delší dobou splatnosti se pojí i vyšší přeplacené částky. Budete-li tedy tuto půjčku splácet například jen jeden půlrok, bude přeplacená částka činit pouhých 1 187 Kč. Budete-li však tuto půjčku splácet už výše zmíněné dva roky, připravte si na přeplacení celých 4 788 Kč. Měsíční splátky tedy nejsou to, co byste měli řešit na prvním místě. Tím jsou rozhodně přeplacené částky, které byste se měli snažit stanovit na co nejnižší úrovni, aby byla půjčka co nejvýhodnější.