Kde vám půjčí 50000 nejvýhodněji?

Potřebujete uhradit několik nájmů zpětně nebo doplatit leasing na auto? Nebo si jednoduše potřebujete vybavit byt, ale nemáte na to? Pak buďto své přání a sny odložíte, poprosíte o odklad splátek anebo využijete některou z finančních injekcí, kterou vám mohou poskytnout jak banky, tak nebankovní instituce. Na následujících řádcích vám poradíme, kde si můžete půjčit 50000 Kč skutečně nejvýhodněji.

V bance je půjčka nejvýhodnější, ale…

Obecně platí, že bankovní půjčky jsou ty nejvýhodnější. Ještě před tím, než si ovšem začnete vybírat novou pračku, obývací stěnu nebo kuchyňskou linku popřemýšlejte, zda splňujete poměrně přísné podmínky tuzemských bank. Abyste na bankovní půjčku dosáhli, je potřeba mít pravidelný příjem v odpovídající výši, stálou práci a nejlépe i majetek, kterým se můžete za půjčku zaručit. Banka zkoumá i to, zda nemáte záznam v registru dlužníků nebo jste v minulosti neměli problémy se splácením závazků.

V bance mi nepůjčí, musím pro peníze k nebankovnímu poskytovateli

Pokud vám z jakéhokoli důvodu banka žádost o půjčku zamítla, nezbyde vám nic jiného, než požádat o pomoc nebankovní instituci. Některé společnosti nenahlížejí do registru dlužníků ani nechtějí znát výši vašeho platu. Ovšem i zde platí přímá úměra – čím většímu okruhu žadatelů společnost půjčku poskytne, tím vyšší jsou úroky, kterými je půjčka zatížena. Dobře proto vybírejte a porovnávejte, abyste svého rozhodnutí později nelitovali. Taková půjčka se vám může stát koulí u nohy na poměrně dlouhou dobu.

Přečtěte si:  Konsolidace půjček aneb co je to?