Proč vám v bance nepůjčí: 3 důvody

Máte problémy ve finanční oblasti a ze všech stran se na vás valí nezaplacené složenky? Jednu kapsu máte prázdnou, druhou vysypanou a v blízké budoucnosti to nevypadá, že by se vaše situace zlepšila? Pak budete s největší pravděpodobností uvažovat o nějaké půjčce. Drtivá většina zájemců o půjčku míří do banky. Zde ovšem můžete nepěkně narazit. Banka vám nepůjčí a vaše žádost může být dříve nebo později smetena s okamžitou platností ze stolu. Máme pro vás 3 důvody, kvůli kterým vám banka zákonitě nepůjčí.

Banka vám nepůjčí, protože … máte nízký nebo dokonce žádný příjem

Bankovní úředník potřebuje jistotu, že peníze budete schopni bance vrátit. Proto po vás bude požadovat nejrůznější doklady prokazující výši vašich příjmů. Pokud jste zaměstnavatelem, pak vám postačí doklad od zaměstnavatele, v případě OSVČ je nutno doložit daňové přiznání za poslední zúčtovací období. Jste-li vedeni na úřadu práce nebo pobíráte invalidní důchod či mateřskou, půjčka vám s největší pravděpodobností poskytnuta nebude.

Přečtěte si:  Jaká je výše úroků u Home Creditu?

Důvod č. 2: záznam v registru dlužníků

Další překážkou pro poskytnutí bankovní půjčky, je přítomnost vašeho jména v registru dlužníků. Zde se můžete dostat několika rozmanitými způsoby. Buďto svou vlastní vinou, vinou nezodpovědného partnera nebo vinou úředníků. Ať tak či tak, v případě záznamu jsou vám dveře v bance zavřené.

Důvod č. 3: špatná platební morálka

Problém může nastat také tehdy, pokud jste si u banky už někdy peníze půjčovali. S jejich vrácením jste ovšem měli nemalé problémy a komplikace. Pokud jste byli v prodlení, banka vás upozorňovala nebo jste jednoduše nedodrželi přesně stanovené podmínky, na další půjčku již s největší pravděpodobností nedosáhnete.