Půjčky u nebankovních institucí

Jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná? Že právě tak vypadá vaše aktuální situace? Pak zřejmě s největší pravděpodobností zvažujete půjčku. Drtivá většina z nás míří jako první do banky. Co na nás zde ale čeká? Spousta prověřování a nepříjemné otázky týkající se naší finanční i rodinné situace. Bankovní úředník nahlíží v první řadě do registru dlužníků, zkoumá vaše pravidelné příjmy, může také kontaktovat nejrůznější úřady nebo vašeho zaměstnavatele. Podmínky pro schválení půjčky jsou poměrně přísné, není se tedy čemu divit, že drtivá většina žádostí o půjčku je zamítnuta. Co dělat v takovém případě? Obrátit se na nebankovní instituci!

Jaké jsou půjčky u nebankovních institucí?

U nebankovních zprostředkovatelů půjček můžete narazit na celou spoustu zajímavých finančních produktů. Zažádat můžete o půjčku bez registru, půjčku pro nezaměstnané, půjčku pro maminky na mateřské dovolené, půjčky pro studenty nebo celou škálu dalších spotřebitelských úvěrů. U většiny nebankovních institucí nemusíte prokazovat výši příjmu a překážkou není ani to, pokud máte záznam v registru dlužníků.

Přečtěte si:  Kolik zaplatíte za půjčku 50 000 Kč u Air Bank?

V čem je tedy pomyslný „kámen úrazu“?

Riziko, které nebankovní domy půjčkami bez registru podstupují je nutno pochopitelně něčím vyvážit. Ano, tušíte správně. Na mysli máme poplatky nebo úroky, případně pokuty za prodlení. Ačkoli jsou úroky na první pohled většinou velmi nízké, často vám zprostředkovatel nabízí možnost prodloužit si dobu splácení na delší dobu a to i u menších částek. Co to znamená? Pochopitelně větší objem zaplacených úroků a případných poplatků. Vždy si tedy pečlivě spočítejte, na kolik vás půjčka, kterou si zamýšlíte vzít, vyjde.