Půjčka 50 000 – jak kde, jak komu…

Potřebujete 50 000 korun? Rozhodně již nejde o půjčku, kterou lze přiřadit k těm, kterým se obecně říká „malé“. Kdo vám půjčí a za jakých podmínek? Přestože poskytovatelů je na trhu celá řada, požadují již v tomto případě od klientů určitý způsob zajištění, a to minimálně prokázání pravidelného příjmu, ze kterého bude půjčka moci být splácena.

Potřebný příjem

Relativně nejnižší požadavky klade v tomto ohledu na žadatele Česká spořitelna, která se u žádosti o padesátitisícovou půjčku spokojí s prokazatelným příjmem 6 300 korun, neboť její půjčka v této výši má poměrně nízké splátky – 949 korun měsíčně. S nízkým příjmem uspějete i u ČSOB, kde vám pro získání 50 000 korun postačí prokázat, že váš měsíční příjem činí alespoň 7 056 korun. Minimálně 8 000 Kč měsíčně požaduje Živnobanka, 8 500 korun Volksbank, u Raiffeisen Bank je to 9 000 korun, u Citi Bank dokonce 12 000. Požadavek na dokonce 13 000 korun, respektive 15 000 jste-li obyvateli hlavního města Prahy, vznáší HVB Bank.

Délka splácení

Nejrychleji musíte svou půjčku splatit u Citi Bank, která vám k tomu poskytne jen 36 měsíců, kdy budete odesílat splátky ve výši 1 823 korun. Volksbank a Živnobanka nabízejí lhůtu 48 měsíců, Raiffeisen Bank, Poštovní banka, ČSOB a HVB Bank 60 měsíců. U Komerční banky si můžete půjčit až na 71 měsíců, u České spořitelny a GE Money Bank na 72. Úměrně délce splácení se samozřejmě snižuje měsíční splátka, zároveň však rostou celkové náklady s půjčkou spojené.

Přečtěte si:  5000 Kč ihned

Celkové náklady

Výši celkových nákladů spojených s poskytovanou půjčkou vám již předem odhalí tzv. RPSN. Laicky se dá říci, že čím nižší je jeho hodnota, tím výhodnější půjčku jste objevili. Odráží se v něm nejen výše úroků, ale i poplatků, které jsou s půjčkou nerozlučně spojeny a které byste mohli v záplavě informací, které vám banka předem poskytla, přehlédnout. Dobře zvažte, jak rychle a v jaké výši jste schopni svou půjčku splácet – zde se dají ušetřit významné částky.