Konsolidace půjček aneb co je to?

Zaslechli jste již někdy magické slovní spojení informující o konsolidaci půjček? Víte, co to ta konsolidace je a jak vám může pomoci? Na všechny tyto a spoustu dalších otázek se dozvíte odpovědi v tomto článku. Pohodlně se usaďte – brána ke snadnějšímu životu se právě otevírá.

Co je to konsolidace půjček?

Ve stručnosti lze konsolidaci charakterizovat jako sloučení více menších dluhů, do jednoho dluhu většího. V praxi to vypadá asi tak, že pokud dlužíte více věřitelům a nestíháte splácet všechny měsíční úroky, můžete požádat o konsolidaci půjček finanční instituci, která se na tuto problematiku zaměřuje a ta vám sloučí dosavadní malé půjčky do jedné půjčky větší. Ve finále tak ušetříte až několik desítek procent na splátkách.

Mám nárok na konsolidaci?

Na konsolidaci dluhů má nárok téměř každý bez rozdílu. Stačí oslovit potřebnou instituci, doložit určité doklady a pak již nic nebrání v cestě tomuto chytrému a užitečnému řešení. S tímto jednoduchým nástrojem se dostanete do fáze, kdy budete mít zase přehled o tom, kam vaše finance z rodinného rozpočtu mizí.

Přečtěte si:  Až 50 000 pro ženy na mateřské

Kdo provádí konsolidaci?

Konsolidaci půjček nabízí zejména větší banky. Mezi ty patří například Česká spořitelna, GE Money Bank, Komerční banka nebo Raiffeisenbank. Nevyhovují vám podmínky těchto bank? Obraťte se na jejich mladší bratříčky nebo jiné nebankovní specializované finanční instituce. Řešení svých dluhů určitě najdete.